2013 IX. PGK

6. - 8. december 2013 IX. ročník medzinárodnej súťaže alpských jazvečikovitých duričov o pohár Ing. Gustáva Kořínka

    V dňoch 6. až 8. 12. 2013 sa v Stebníckej Hute v prekrásnom prostredí Slnečného Majera uskutočnilo vrcholné podujatie Klubu chovateľov alpského jazvečíkovitého duriča IX. ročník Pohára Ing. Gustáva Kořínka.

    Účastníkov podujatia v piatok na radnici privítal primátor mesta Bardejova MUDr. Boris Hanuščák. Po príjemnom stretnutí sa všetci účastníci presunuli na Slnečný Majer v Stebníckej Hute.

    Na tomto ročníku súťažilo 8 psov - štyria reprezentanti českého klubu jazvečíkovitých duričov, jeden reprezentant z Rakúska a traja zo Slovenska. Na bezproblémový priebeh akcie dozeralo 8 rozhodcov. Prvý deň sa preverovali schopnosti alpských jazvečíkovitých duričov v revíri PZ Dujava Becherov. Počas spoločnej poľovačky na diviačiu zver mali všetci aktéri možnosť preukázať svoje vlohy v práci s touto zverou. Poľovalo sa v dvoch pohonoch. Na výrade bola po ulovení vzdaná úcta 10 kusom diviačej zveri. Okrem poľovačky boli psi odskúšaní aj z výcvikových disciplín. Druhý deň nastúpili účastníci súťaže v revíri PZ Lipie Nemcovce pred diviačou zverničkou, kde sa konala druhá časť súťaže. Disciplíny pravdy, ako sú odvaha na diviačiu zver a umelá stopa, definitívne zamiešali s konečným poradím. Záverečné vyhodnotenie a slávnostný obed boli opäť na Slnečnom majeri. Víťazom IX. ročníka sa stal zástupca slovenského klubu p. Július Hozák so sučkou alpského jazvečíkovitého duriča Celinou z Osečného.

Fotogaléria: 2013 IX. PGK